Buzánszky Jenő Egyetemi Labdarúgó Kupa

A Debreceni Egyetem amatőr labdarúgókupájának hivatalos honlapja

3,14NA FC-AS Ronga 5:4 (4:4,2:1) Hosszabbítás után!

Tőkés Róbert tudósítása
Tegnap este folytatódtak a küzdelmek a play-offban a DIV II-ben.A 21:30-ra kiírt negyeddöntőben a 3,14NA FC csapata az AS Rongát (ASR) "látta vendégül" az AMTC-Csarnokban.
Valószínűleg a nagy tét miatt, de igen álmosan és eseménytelenül indult a találkozó, melyen eleinte az ASR-nek voltak eleinte kisebb, majd egyre nagyobb helyzetei.Ez a mezőnyfölény góllá is érett a 16.percben(0:1).Ekkor ugyanis a rosszul kijövő kapus mellett ügyesen emelte át a labdát Horváth János, majd ezzel a lendülettel a kapuba továbbította a játékszert.1-2 perc kellett, míg magára talált a 3,14NA FC,de a 21.percben az eredményjelzőnkön már 1:1 volt az eredmény, mert Jónás Norbert egy szöglet után visszatett labdát vágott a hálóba.
Sőt, két perc múlva már fordult is a kocka:Biri Péter egy gyönyörű egyéni villanás után lőtte ki a hosszú alsót, ahonnan - ijedtében- még a pók is egy otthont keresett magának(2:1)
Igen jó és változatos I. félidőt produkáltak a felek.A II.félidő, csakúgy, mint oly sok mérkőzés, a rövid szünet után Vékony Sporttárs sípszavára indult el.
A 27. percben itt az egyenlítés: egy ügyes, (vagy csak szerencsétlenül szerencsés) labdaátvétel után a ziccerbe kerülő Bodor Norbert nem tudott hibázni(2:2).
Az ezt követő mezőnyjátékból alátszólag az ASR jött ki jobban ,hiszen a 35.percben ismét ők szereztek vezetést Holló Zsolt által ,aki egy óriási indítást váltott gólra (2:3).Na de,rögtön a középkezdés után jött a válasz Ború Lászlótól egy kapu előtti kavarodás után(3:3).Egyre élesebbé vált a küzdelem, a továbbjutó kiléte még mindig a levegőben lógott. Ehhez a 45.percben újra a 3,14NA FC állt közelebb, ugyanis egy ügyes szabadrúgás-kombináció után ismét Biri Péter volt eredményes(4:3).Mikor már mindeki azt hitte, hogy megvan a továbbjutó,Paksi Barnabás csavart egyet még a sztorin, ugyanis egy szöglet után EGYENLÍTETT AZ 50(!).PERCBEN(4:4)
Jöhetett a ráadás:itt már igazán egyik fél sem akart kockázatot vállalni, de az 55. percben,azért csak történt valami:büntetőhöz jutott a 3,14NA FC, mert az ASR egyik játékosa érthetetlen módon beleüt a labdába a saját büntetőterületén belül, ami büntetőrúgást ért.A labda mögé Kiss Csaba állt.Az igen rosszul elvégzett büntetőt Koterle-kapus hatalmas bravúrral hárította.Talán ez volt a meccslabda?Mikor már mindenki azt hitte, na, jöhet az "orosz rulett", akkor villant még egyet a 3,14NA FC:Jónás Norbert egy gyorasn végigfuttatott kontrát váltott gólra, és ezzel kivívták az elődöntőbe jutást, és az ezzel járó feljutást is(5:4).Az elődöntőben a KFRTKF-FX Topoo mérkőzés győztese vár a 3,14NA FC-re,ahol megintcsak nem lesz könnyű dolguk...!
Ennek az ágnak a másik mérkőzése,a már említett KFRTKF-FX Topoo meccs jövő héten szerdán, 21:30-tól lesz , szintén az AMTC-Csarnokban.Várunk Mindenkit Szeretettel.

2009. december 14.

Csonttörők -HITMAN 2:5 (2:3)

Tegnap este rendezték meg a DIV I.oszt. negyeddöntőjének 1.mérkőzését,mert az eredeti időpont nem felelt meg a HITMAN csapatának.A mérkőzés már nem moszkvai,hanem szibériai időben kezdődött el Vékony Sporttárs sípszavára.Gyorsan,már a 2.percben vezetést szerzett a HITMAN-nek Máté Gábor egy ügyes összjáték után(1:0).Az egyenlítés nem váratott sokat magára,hiszen 3 perccel később a már korábban említett virtuális eredményjelzőn 1:1-es állás volt látható:Tamáska Péter egy bedobás utáni kipattanó labdát jutatott Tárkányi kapujába(1:1). Ezt követően támadott,támadgatott a HITMAN,de ennek csak- viszonylag soká-,csak a 10.percben lett eredményben is látható következménye:történt ugyanis,hogy egy gyors kontrát követően Kiss Attila vette be a Csonttörők ketrecét(1:2).Ezt követően továbbra is támadásban maradt a HITMAN,és ahogy az lenni szokott,a sok kihagyott helyzet megbosszulta magát,hiszen a 16.percben egyelített a Csonttörők csapata:egy leindítás utáni kombinatív játékot követően Takács Béla révén egalizált a pályaválasztó(2:2). Mintha ezzel fordult volna a képzeletbeli kocka,hiszen magára talált a Csonttörők együttese,de a félidőre -ennek ellenére- mégis HITMAN-előnnyel mentek a csapatok:egy fantasztikusnak is monható összjáték után ismét Kiss Attila volt eredményes(2:3).

A II.félidőben minkét csapat előtt nagyobbnál-nagyobb ziccerek adódtak,de vagy a csatárok hibáztak, vagy a kapusok mutattak be bravúrt.A HITMAN inkább az előny megőrzésére törekedett és csak néhány kósza ellenakcióból veszélyeztettek,de az egyik ilyen ellenakciónak lett eredménye, hiszen a 43.percben- az addig majdhogynem passzív- HITMANismét bevette az ellenfél kapuját,ezuttal Széles Szabolcs révén(2:4). Az ezáltal- talán- mentális előnybe kerülő HITMAN 2 perc múlva ujabb gólt ért el.A változatosság kedvéért ismét Máthé Gábor volt eredményes,aki ezzel a góllal keretbe foglalta a mérkőzést(2:5). Ezen az estén a Csonttörők nem talált fogást a HITMAN-en és ezzel -kis túlzással- kijelenthető,hogy eldőlt a továbbjutás?!?!?!Bár ma este azért lesz egy visszavágó is és mint ahogy a mondás is tartja:"Láttunk már karón varjút!!!"

Tőkés Róbert

2009. december 9.

Száguldó Borosüvegek-Devergo 2:5 (2:2)
Az előző DIV II-es mérkőzés forró hangulata átragadt a DIV I-es mérkőzés 1.félidejére is,bár ennek ellenére igen hideg, már-már moszkvai keménységű hideg fogadta a csapatokat, és azt a kb.30 nézőt,aki ezt a mérkőzést választotta magának a szerda esti programjának.
Az első 1-2 perc tapogatózását követően a 4.percig kellett várni az első helyzetre,mely a Száguldó Borosüvegek(később:SzSzB) csapata előtt adódott,de ez túlságosan nagy üdvrivalgást nem váltott ki,hiszen a kapuban kapus volt és nem portás.Keresték egymáson a fogást a csapatok,viszont ezt a keresést jóval nagyobb iramban tették,mint az előző két csapat.Ez nem lehet meglepő,hiszen ez már csak egy I.osztályú mérkőzés volt.A "nagy csendet(keresést)" csak egy-egy kósza átlövés tette nézhetőbbé.Egészen a 16.percig keresgettek a csapatok(pontosabban a Devergo),hiszen az ekkor már igencsak fagyosnak mondható virtuális eredményjelzőnk is munkát kapott:egy nem mindennapi precizitással megkomponált összjáték végén  Balogh Csaba góljával vezetést szerzett a Devergo(0:1).
A lőtt góltól , mintha magára is talált volna a Devergo,hiszen az Öregfiúk-Bajnokságában látható gyors,pontos,látványos,rövid passzos játékkal rukkoltak elő,melyre-úgy nézett ki-, nem lesz ellenszere az SzSzb-nek,de...!!!
A 24.percben egy bedobást követő közeli lövéssel egalizált az SzSzB Czeglédi Károly jóvoltából.Ezzel még közel sem volt vége a félidőnek,mert az 1.félidő 25. és 26.percében is gólt látott a publikum,egyenlő elosztásban,na de haladjunk szépen sorban,mint azon a bizonyos falusi bíróságon:A 25.percben a Devergo,Balogh Dénes révén,újból vezetést szerzett,de ez kisebb(-nagyobb?) problémát idézett elő,hiszen messziről úgy tűnt,csak az oldalhálót érte a labda,majd csak heves győzködések és reklamálások közepette ítélt gólt Vékony Sporttárs(1:2),akinek e szituáció kapcsán -játékvezető sértés miatt-ki kellett állítani a Devergo egyik cserejátékosát,Kerecsen Lászlót,aki a mérkőzés hátralévő részét,csak az AMTC-Arénán kívülről szemlélhette. 1perccel később,de még az 1.félidőben jött a gyosr válasz Szőke Gábor által,aki egy labdaszerzést követően,senkitől sem zavartatva,kicselezvén a kapust is,egalizálta az állást(2:2).
A 31.percben már harmadszor szerez vezetést a Devergo,ezuttal Somogyi Tibor révén,aki egy szöglet után hagyta faképnél az őrzőjét(2:3).Az előny a 41.percben továbbnőtt Tardi Gábor által,aki,és ne unatkozzunk a végjátékban sem,arról Somogyi Tibor gondoskodott,aki megszerezte önmaga második,csapata 5.gólját,miután egy lecsorgó labdát vágott a tehetetlen kapus mellett a kapuba(2:5).
Az SzSzB vérszegény támadójátéka miatt szenvedett vereséget,illetve-valószínűleg-azért is,mert nem tudták lereagálni a Devergo gyors ritmusváltásait.Egy dolog vigasztalhatja az SzSzB-t:lesz még egy visszavágó,bár nem könnyű a helyzetük.

Blokkolók FC - FC Furtum Manifestum 4:5(1:3) hosszabbítás után

A várakozásoknak megfelelően jó iramú,parázs hangulatú mérkőzést kaphatott és láthatott a kilátogató mintegy 30-50 fős közönség.A mérkőzés 15 perces késéssel kezdődött el Vékony Zsolt,jónevű játékvezetőnk,sípszavára.A kezdés után rögtön egymásnak estek a csapatok.Ennek ékes bizonyítéka a 2.percben Hódos Dániel által szerzett fantasztikus gól,mely talán a szezon gólja címre is esélyes lehetne:A labdaszerzést követően a vele szembenálló védő elcsúszott.és a hibából felkínált lövőhelyzettel élt is az irányító és kb 13-15m-ről hatalmas gólt akasztott a hosszú felsőbe(0:1).A Blokkolók FC(később:BFC),csak idővel tért magához a sokkból,hiszen 1perccel később újra a BFC kapusának akadt dolga,de ennél a szituációnál jó helyen "szotyizott".Az 5.percben megszületett a mérkőzés első sárga lapos figyelmeztetése,melyet rögtön követett az első 2perces büntetés is,hiszen a BFC játékosa a megkapott sárga lapo után el akarta rúgni a labdát-igaz,csak a szándék volt meg benne-,de Vékony Sporttárs-nagyon jól és szabály szerint járt el,és így már nemcsak gól-,hanem emberhátrányba is került a BFC.A 12.percben aztán nőtt a Furtum előnye egy ügyes -és újabb- Hódos-góllal egy szögletrúgást követően(0:2).Nem találta helyét a BFC,de azért a 16.percben szépítettek egy szabadrúgás-kombináció után Spiró Attila révén(1:2).Nem sokáig tart az öröm,hiszen a 19.percben ismét 2 gól a különbség:egy egyszerű bedobást követően a lendületből a kapu elé érkező Bernáth Lajos közelről a kapuba passzolt(1:3).Igen jó és magas színvonalú,olykor-olykor igen kemény belemenőkkel tarkított félidőn vagyunk túl az AMTC-Arénában,de a java még csak ezután jött...!!!
A 32.percig kellett várni a következő nagyobb eseményre-addig csak tapogatóztak a csapatok,vagy csak fáztak,hiszen volt egy rövid szünet is-:ekkor egy nagy ziccerrel jelezte a BFC,hogy nem mondtak le a továbbjutásról,melyet góllal is jeleztek a 38.percben:ekkkor a már korábban figyelmeztett Balgh Dénes volt eredményes egy kipattanó labdából(2:3).Ezután hosszú hajrát nyitott a BFC,de a Furtum kontái-szó szerint-éltveszélyesek voltak,és a 43.percben csak a jó Isten mentette meg a BFC-t az újabb kapitulálástól.A Furtumnak már nem volt ekkora szerncséje a 45.percben,ugyanis egyenlített a BFC,egy bedobást követő kapáslövéssel,Józsa Attila jóvoltál.Az igen jó mérkőzésről még ekkor nem lehetett tudni,ki jut tovább.Ehhez 1 perc múlva(46.perc)igen közel áll a Furtum,hiszen óriási ziccert hagytak ki-vagy csak a kapus védett?!?!
2 perc múlva fordul a kocka:először vezet a BFC,de menjünk szépen sorba,mint a falusi bíróságon:a lelátóról úgy tűnt,mintha a Furtum javára elmaradt volna egy büntető,és a kontrát követően ismét Józsa Attila talált a kapuba.A Furtum-talán jogosan?!-reklamál Vékony Úrnál,de a játékvezető hajthatatlan,és a kezdőkörre mutat.Az 50.percben aztán itt az újabb csavar:egyenlít a Furtum, egy újabb Hódos-góllal egy szabadrúgás-kombináció után(4:4).A rendes játékidő tehát döntetlen,nézzük,mi történt a hosszabbításban,mely 2*5perc volt.Rögtön az első percben -a változatosság kedvéért-ismét egy Hódos-gólnak tapsolhatott a nagyérdemű.A nagypályán is játszó játékos egy szabadrúgást váltott gólra a kaputól,kb11-13m-ről(4:5).Ezután a Furtum megszállta a saját térfelének hátsóbb régióját,és "csak(?)"két kontrára voltak képesek,de mindkettő végén igen csúnyán,és finoman szólva "tisztátalanul"tűnt el a présben a Furtum játékosa,de lap egyik esetben sem volt,pedig két,nyílvánvaló gólhelyzetről beszélünk...!
Kiváló mérkőzést látott a közönség,kár lett volna kihagyni!!!
Szöglet:8-11
Kapufa:0-0
Kapuralövések:18-9.

Tőkes Róbert

Amúri Partizánok - Lámák 1 - 5 (0-3)

Igen csípős idő és -valószínűleg-a párhuzamosan tartó BL-mérkőzés miatt, kevés néző hallotta,amint a játék ,Harmati Sporttárs sípszavára kezdetét vette.A mérkőzés némi késéssel indult,melynek okát nem igazán lehet tudni.Az első gól rögtön az 1.percben megszületett:Witzing Zoltán 15m-ről eleresztett életerős lövésére nem volt ellenszere az Amúri Partizánok(később:A.P.),mint ,később kiderült ,ideiglenes kapusának(0:1)

.Ezt követően-és lényegében az egész meccsen-igen alacsony színvonalú,viszont kevés technikai hibával tarkított derbit látott a csekély létszámú közönség a DEAC-MŰFŰ 1-es arénájában! A következő gólig a 13.percig kellett várni.Ekkor Nagy Dávid szerzett labdát az A.P. térfelénék közepén,majd a megszerzett labdát először "megszelidítette",majd egy szép testcselt követően már is ziccerben volt,és könyörtelen végrehajtónak bizonyult(0:2).

Az A.P. még mindig nem fogta fel,hogy akár a bennmaradás uszhat el,mert a 15.percben már harmadszor állhattak fel középkezdéshez:történt ugyanis,hogy egy szögletrúgást követően vagy egy parádés átlövés,vagy csak a szerencsének volt köszönhető,de hatalmas gólt szerzett Tallár Miklós(0:3). Talán a 19.percre jöttek rá a kis partizánok,hogy valami "partizán-műveletre" lesz szükség,ha tavasszal nem a harmadik ligában akarnak szerepelni:ekkor ugyanis egy hatalmasnak nevezhető ziccert hagytak ki,de ebből jött a kontra ,melyből majdhogynem dulakodás alakult ki,de ezt ragyogó szakmai/lélektani fogással sikerült Harmati Úrnak lereagálni,és ezzel elkerülte a nagyobb összetűzést. A félidő hátralévő részében sajnos nem változott az eredmény,így a gólok "hiányában"enyhe fagyás jelentkezett a virtuális eredményjelzőn a-mindössze-három gól láttán. A következő említésre méltó eseményre egészen a 34.percig kellett várni,de ekkor az eredményjelző is "munkát kapott":Nagy Dávid szerzett labdát,majd a kapussal szemben álló csatárnak már nem volt nehéz dolga(0:4). 3 perccel később újabb örülhetett a kis létszámú közönség.Ugyanaz volt a forgatóköny,mint a 4.gólnál,csak azzal a különbséggel,hogy most a másik Nagy,nevesen Attila volt eredményes(0:5). A 38.percben kapust cserélt az A.P.Vajon beválik az "új seprű jól seper?"mondás?MIndenesetre a 40.percben "jól sepert",hiszen góltól mentette meg csapatát,és ez még nem minden:a 49.percen megtört a jég:egy átlövést követően Mónus Attila góljával szépített az A.P.,talán valamivel nyitotabbá téve(???) a visszavágót(1:5). Elmondhatjuk,az új seprű jól sepert,hiszen nem kapott újabb gólt az A.P,sőt,rúgtak is egy gólt.Mi lett volna,HA eleve ezzel a kapussal kezdenek?!?!Ezt sajnos már nem tudjuk meg.

Összességében egy nem túl magas színvonalú,gyenge iramú mérkőzést tekintettünk meg.