A Debreceni Egyetem amatőr labdarúgókupájának hivatalos honlapja

Heti esélylatolgató II.

2009. november 23. Hétfő

Divízió II - F csoport: Óriási csata a továbbjutásért

Öt csapat ádáz küzdeleme zajlik a négy továbbjutó helyért, amiből a legnagyobb lépéselőnyben az FX Topoo áll, 18 pontjával. A mögötte álló négy csapatnak egyaránt 15 pontja van. A Topoo mai győzelmével biztosíthatják helyüket a kieséses szakszban. Csak a többi csapaton múlik, hanyadik helyen.

Az FC Forest  számára egy keddi, Requiem elleni győzelem lépéselőnyt jelenthet, ám szerdán ki-ki meccset játszanak a Szippancsokkal. Amelyik csapat nyer, készülhet a kbock-out-ra.

A két évvel ezelőtti győztes BarBár Fc helyzete közel sem rózsás. A Forzaa-val ők is rangadót vívnak a továbbjutásért. A helyzet ugyanasz, mint előző esetben: a győztes csapat készülhet a kieséses körre, a másik csapat az osztályozóra.

Kiváló mérkőzésekre van kilátás, érdemes kilátogatni!

Divízió II - G csoport - Káoszfalva, ahol mindenlehetséges

A G csoport az, ahol bármi megtörénhet. Jelen állás szerint a legjobb pozícióban a 100 Hódas Pagony van, ám ők sem lehetnek nyugodtak, hiszen a csoport jelenlegi alsó házában a Pozsár és Wolves of the Night számára még négy meccs hátravan, amivel mindketten bármikor feltornázhatják magukat a továbbjutó helyek valamelyikére.

Ha így nézzük a dolgokat, nagyon kellemetlen helyzetben van a tornán több éves múltra visszatekintő AC Párna. Egy mérkőzésük van hátra a csoport lejátszott mérkőzések alapján a csoport második helyén álló Répagépészek ellen. Így ha akár még az osztályozó helyért is meg kell küzdeniük,  a mai nap (záráskor már tudjuk az eredményt is). Amennyiben nem sikerül győzniük, úgy a többi csapat kezében van a sorsuk. Bizony van esély arra, hogy egy már régóta ismert csapattal vág neki a DiV III mezőnye a következő évnek (amennyiben a Párna elindul).

A Vakatlanok, a Sevilla Sekanál, a Pozsár, a Répagépészek, a Wolves of the Night és a Gumikacsák is egyött pályázik a továbbjutó, illetve bennmaradó helyekre.

Nagy csaták várhatóak itt is a következő két hétben.

Heti esélylatolgató I.

2009. november 22. Vasárnap 16.05

Divízió II - A csoport

Szerdán ki-ki mérkőzésre kerülhet sor a Matekon 21 órakkor megrendezendő FC Master - Asztalon Villa összecsapáson. Amennyiben az Asztalon Villa papírforma szerint begyűjti a 3 pontot a Szesztestvérek ellen és ezen a mérkőzésen is nyer, egyenes ágon kvalifikálja magát a kieséses szakszba.

A Made in Hungaria viszont még surranó pályán beosonhat a továbbjutó vagy osztályozó helyen. Ehhez szerdán meg kell verniük a FOOTBOYS-t. Amennyiben ez megtörténik, a Made in Hungaria 12 pontos lesz. Ekkor az FC Master - az egymás elleni eredményeknek köszönhetően - ha le is győzi az Asztalon Villa csapatát, csak osztályozó helyre férhet be ebben az esetben.

Az Asztalon Villa említett két győzelemmel 6 pontot kasszírozhat, így 13 pontjával a kieséses szakszba kvalifikálhatja magát, ekkor az FC Master kiesik a Div III-ba, míg a Made In Hungaria esetleges győzelmével osztályozót játszhat a bennmaradásért.

Div II - B csoport

A Furtum Manifestum győzelmét és továbbjutását semmi sem veszélyezteti. A Jey a keddi győzelmével biztosíthatja helyét a kieséses szakszban. Esetleges hétfői győzelmével a Semmiesélye SE is megteheti ezt.

A LEDOBANEPTUN csapatának annál nehezebb a helyzete. Az ÉKKO, a háromhúsz, a VN Klub és a Bocskay FC is elütheti ugyanis őket a jelenlegi boztos továbbjutó helytől.

A reményt egyedül az jelentheti, hogy mindegyik csapat megmérkőzik a csooprt favoritjaival, a Furtum Manifestum, Jey, Semmiesélye SE trióval.

Az ÉKKO áll ehhez a legközelebb: elég csak a Pingvin Klub-ot legyőzniük és13 ponttal biztos továbbjutóvá avanzsálnak.

A háromhúsznak, a Bocskaynak és a VN Klubnak ehhez két győzelemre van szüksége, így valószínűleg e hátrom csapatnak az osztályozó helyért kell komoly csatát vívnia egymással.

A NAP MECCSE

2009. november 9. hétfő. ATC Műfű 21.00

TK Ex-Club Café - Lövésünk sincs 2-2 (0-1)

Nyálkás, mondhatni angolos időjárás fogadta a csapatokat, akik előszeretettel viszonyultak az albioni futballban megszokott játékhoz is a csúszós pályán. Már a mérkőzés elején kemény test-test elleni küzdelmek dominanáltak és főleg mezőnyjáték folyt, viszonylag kevés volt a kapuralövések száma. Úgy festett, hogy a Lövésünk sincs (LS) sokkal jobban alkalmazkodott a körülményekhez és sokpasszos játékával hatékonyabban tudott helyzeteket kialakítani az elején még a helyét kereső TK-val ellentétben. A 12. percben ennek meg is lett az eredménye: saját térfelén szerzett labdát az LS játékosa és senkitől sem zavartatva indult el a TK kapuja felé, és az ellenfél térfeléről közepén eleresztett lapos lövés feltartózhatatlanul vágódott a bal alsó sarokba (0-1). A félidő hátralevő részének legnagyobb eseményeit ezután 1-2 kapuralövés és rengeteg szabálytalanság jellemezte.

A továbbjutás tétje miatti feszültség egész meccsen tapintható volt, eleinte úgy tűnt ezen az LS valamivel jobban tud efelett uralkodni. A második félidő 29. percében ezt egy újabb góllal jelezték: egy szépen kijátszott szabadrúgás-kombinációt követően már két gólosra növelték előnyüket (0-2). A TK a hátrány függvényében vérszemet kapott és azonnal nekiment ellenfelének. Látványosan feljavuló, sokkal attraktívabb játékán folyamatosan kifogott az LS védelme, akik kontrák hatékonyabb kihasználásával viszont még nagyobb előnyre tehettek volna szert, ám míg az első félidőben a TK, addig a másodikra nekik nem jöttek be az utolsó mozdulatok. A 37. percben ennek meg is lett a böjtje: egy félpálya közepétől jobbra kigurított labdát játszottak a kapu előtt 7 m-re érkező TK játékos elé, aki nagy erővel lőtt a kapu közepébe (1-2). Nagyon komoly iramot diktáltak ezután a felek, sok-sok kemény belemenés és igazán nagy küzdelem zajlott a pályán, nem kímélték egymást a csapatok. A TK nagyon hajtott a döntetlenre, hiszen ezzel óriási lépést tehettek a továbbjutás felé és drámai módon sikerült is ezt elérniük a meccs vége előtt alig két perccel: a 49. percben saját térfelükről felívelt labdát kiváló ütemérzékkel fejelt az LS kapujába a TK játékosa (2-2).

Küzdelmes, jó mérkőzést láthattak az érdeklődők, a játék képe alapján a döntetlen igazságosnak mondható.

Mérkőzés osztályzata: 5

Méltó volt a nap meccséhez, sok szabálytalanság, kemény belemenések, ám óriási iram és küzdelem jellemezte a meccset. A játékosok szó szerint meg akartak dögleni a győzelemért a pályán, és ezért mindenképpen dícséret illeti mindkét csapatot.

STATISZTIKÁK

TK Ex-Club -Lövésünk Sincs

Kapuralövések:       11       -     14

Kapufa:                     0        -     3

Szöglet:                    7        -      15

Szabálytalanság:      8        -       5

Sorsdöntő mérkőzés ma a Divízió I A csoportjában!

2009. november 9. Hétfő 15.09

A Csonttörők csapata elsőként biztosította helyét a negyeddöntőben, a másik továbbjutó helyért viszont a TK Ex-Club Café (TK) és a Lövésünk sincs (LS) ma játszik sorsdöntő mérkőzést.

Amennyiben a TK megismétli az első mérkőzésen aratott sikerét (6-3-ra diadalmaskodtak), nagy lépést tesz a második hely megszerzéséért. A sorsolás szempontjából is előnyösebb helyzetben vannak, hiszen szerdán azt a Copacabanát fogadják, akik a tavaszi idényt immár biztosan a Div II-ben kezdik el. A Lövésünk sincsnek két óriási csatát kell megvívnia a héten, hiszen a TK ellen revansot kell venniük, illetve azt a Csonttörőket is meg kell szorongatniuk, akik a TK-hoz hasonlóan 6 góllal tömték ki a legutóbbi mérkőzésen a hálójukat.

Döntetlen esetén várhatóan a TK-nak lesz könnyebb dolga, hiszen gólarány tekintetében is sokkal jobb mutatókkal rendelkeznek ellenfeléhez képest.

Nem hiába van ma kilátás kemény küzdelemre és jó mérkőzésre. Érdemes kilátogatni este 9-re az ATC pályájára!

A nap meccse:

TK Ex Club Café - Lövésünk sincs: 21 óra, ATC Műfüves pálya

A DEVERGO ma bebiztosíthatja továbbjutását

2009. november 9. Hétfő 15.10

A tavalyi év Div I negyedik helyezettje ma újabb lépést tehet afelé, hogy ismét elinduljon az elődöntő felé vezető úton. Az évek óta a Buzánszky Kupa élcsapatának számító alakulat a Concubinatus-t fogadja.

Az eddig 100 %-os mérleggel rendelkező csapat győzelme esetén biztos továbbjutó, míg a Concubinatus számára a továbbjutási remények életben tartása a feladat, hiszen vereségük esetén közel kerülnek ahhoz, hogy a Div II-ben kezdjék a következő idényt.

DEVERGO - Concubinatus: 19 óra, ATC Műfű

Góltermelő liga a Div II-ben

2009. november 9. Hétfő 15.14

Elképesztő módon termeli némely csapat a gólokat a Divízió II-ben. Kiemelkednek az eddig lejátszott mérkőzések alapján a következő csapatok:

1. Lotlát 13.7 gól/mérkőzés (41 gól/3 mérkőzés)

2. 3E 11.5 gól/mérkőzés (46 gól/4 mérkőzés)

3. FC Forest 11.25 gól/mérkőzés (45 gól/4 mérkőzés)

4. AS Ronga 10.8 gól/mérkőzés (54 gól/5 mérkőzés)

Bár sok gólt rúgtak ezek a csapatok, még nem jelenti azt, hogy ők is lennének a legesélyesebbek (lásd az AS Ronga csak második helyre szorul csoportjában). Sok mérkőzést kell lejátszania a Div II csapatainak és az esélyek bizony nem egyenlőek, sokszor a pillanatnyi forma dönt egy-egy mérkőzésen. Egyes csoportok láthatóan rendkivül kiegyenlítettek, máshol sokkal nagyobb differenciák vannak a csapatok között.

Mindenesetre a héten itt is eldőlhet némely csoportban a továbbjutás, így a jövő héten már biztosan várhatóak esélylatolgató analízisek!